Zástěrka pro kuchaře

    Věřím tomu, že návod od paní Petry Vodicové na výrobu zástěrky určitě udělá radost Všem.

    Nejenom holčičky rády pomáhají při pečení vánočního cukroví. I kluci se rádi zapojují, tak musí mít svou vlastní zástěru. Já jsem použila  starou, ale velmi zachovalou utěrku a lemovku, kterou jsem použila na výrobu zavazovacích šňůrek.     "Snažila jsem se vytvořit podrobný foto-postup pro začátečníky, za fotky se omlouvám, pořizuji je mobilem a bylo to foceno večer, když děti spí.
Hezké tvoření. 
Petra  Vodicová"

Potřebujete 

Čtverec bavlněné látky 

Stuhu, nebo lemovací pásku na výrobu šňůr.

Foto - návod


    Utěrku jsem ustřihla tak, aby vznikl čtverec. Měla na šířku 42,5 cm, tak jsem ji ustřihla, aby měla 43,5 cm a 1 cm jsem založila. Přebytek jsem nevyhodila, bude se ještě hodit.
    Ohneme jeden roh, záleží na Vás, jestli chcete,nebo nechcete,aby byl vidět, já jsem nechtěla,tak jsem jej založila na rub.

   Utěrku přehneme.    Vodorovně s přeloženou stranou, asi centimetr od kraje přeloženého trojúhelníku (budeme potřebovat ten centimetr na založení okrajů) , vystřihneme trojúhelník. 
    Vzniklé trojúhelníky nevyhazujeme.


Co s trojúhelníky? ...kapsičky přece
 
    Nezapomeneme zapravit kraje (na obrázku červeně). Použijeme obrubovací nebo lemovací šev.

    Vytvoříme si pásek za krk a dva pásky na zavazování do pasu - Pásek přišpendlím na vrch zástěry. POZOR!!! Ověřte si, že dítě prostrčí hlavu, pokud neprostrčí, udělejte si tam pásky na zavazování ze stuhy. Mě to vyšlo.
Žádné komentáře:

Okomentovat