Čepice ušanka - postup

     Čepice ušanka je zhotovena ze 7 dílů. V přední části je kšilt a v zadní části je čepička zakončena obrubovacím švem s gumičkou.
Postup:

  Kšilt také složíme lícem k sobě a prošijeme, převrátíme lícní stranou nahoru. Složte sešité rozložený přední díl na kšilt  podle obrázku lícní stranou k sobě a sešijeme.
Vezmeme přední díly, položíme lícem k sobě a prošijeme,  zadní díly , položíme lícem k sobě a prošijeme.
 Kšilt položíme lícem k líci předního dílu a našijeme.   A) Přehněte spodní okraj sešitého rozložený zadní díl do rubu, vložte do něj gumičku (hodně pružnou, aby netlačila, navolnění nechám na Vás, podle typu gumičky a obvodu hlavičky Vašeho dítěte a pošijeme 3 cikcakem. 

    nebo B) Přehněte spodní okraj sešitého rozložený zadní díl do rubu, sešijeme tak, aby se dala navléct gumička, vložte do vytvořeného tunýlku gumičku a v koncích pošijeme cikcakem.    Pro lepší práci doporučuji na kratší díl uší přišít šňůrku, v našem případě copánek z fleece, nebo ušitou dutinku z fleece, která nám bude tvořit šňůru na zavazování pod krkem. 


    Pro lepší práci doporučuji na kratší díl uší přišít šňůrku, v našem případě copánek z fleece, nebo ušitou dutinku z fleece, která nám bude tvořit šňůru na zavazování pod krkem. 
  Připravte si přední díl i s přišitým kšiltem

Odklopte zadní díl, aby jste jej nepřišili. A vložte přední díl mezi dlouhý ušní díl a krátký ušní díl lícní stranou na líc předního dílu a líc dílu na rubovou stranu předního dílu. A pokračujeme v šití.

Složte přední část a dlouhý ušní díl lícní stranou k sobě, líc krátkého ušního dílu na rub přední části a líc dlouhého ušního dílu, podle obrázku, lícní stranou k sobě, a začněte šít. Mezi dlouhý díl na uši a krátký vložte do středu šňůrku, nebo ušitou dutinku z fleece (pokud jste je  nenašili ještě před šitím). A pokračujeme v šití.

Střih:

Žádné komentáře:

Okomentovat