Zimní set - čepička, rukavice a nákrčník

přidáno: 7. 10. 2014 7:41, autor: Šikulíci Jitka Dobrovolná   [ aktualizováno 23. 11. 2014 9:48 ]
    Paní Kateřina Jirásková opět vytvořila pro Šikulíky, další naprosto úžasný foto-návod na výrobu zimního setu, který se skládá z návodů,jak vyrobit střih na čepičku, rukavice a nákrčník. Dále obsahuje foto-návod na šití jednotlivých částí. Střihy


Takto si vytvoříte střih na čepičku, vršek jde zakončit na více způsobů ( pokud přidáte 5 cm do délky, nastřiháte střapce a svážete bude nahoře hodně bohatá bambule, taky jde čepičku upravit do kulata a bambulku vytvořit klasickou :) )  
RukaviceČepička


Nákrčník 

Střih na rukavičky je dělaný podle velikosti ručičky nositelky  Nákrčník jsem si obkreslila podle koupeného a zkrátila o suchý zip v postupu zjistíte proč  :)

 

 
     Sešijeme paleček, poté přišijeme hřbet rukavičky snad je to dobře vidět, dejte si pozor, aby jsme měli rukavice do páru (mě se napoprvé povedlo udělat dvě pravé)

    Sešijeme rukavičku z medvídka , ale jen tak jak je vyznačeno.

    Cca 3,5 cm od kraje si uděláme značky špendlíky a prošijeme z lícu, na spodní cívku si navineme pružnou nit.

    POZOR! při šití pružnou nití nezapošívejte!! na každém šitém konci si nechte dostatečný kus na zavázáni alespoň 3 uzlíků. Pružná nit je k zakoupení v galanteriích nepleťte si ji s kloboukovou gumičkou, ta je úplně něco jiného. Při navíjení cívek ji natahujte. Pružnou nit lze nahradit tenkou pruženkou kterou všijete z rubu.

    Sešijeme zbylý kus rukavice, tak teď máte toto ( rukavice z medvídka otočte do lícu, fleecové necháme z rubu)

    Fleecovou rukavičku, musíte dostat do medvídkové, já jsem si jí navlékla na 3 prsty viz. Obrázek,aby vnitřní rukavička necestovala doporučuji ji přichytit na několika místech nití zejména paleček (nezašijte rukavici skrz na skrz :)) )

    Nakonec je potřeba začistit konec přehnula jsem medvídka mírně přes fleec a ručně přišila.


Nejprve sešijeme vytvarovanou stranu, pokud je někdo chce přišít šňůrky pro zavázání pod krkem, je nutné to udělat v prvním kroku, kdy se sešívá tvarovaná strana čepice.

Poté sešijeme zadní šev,

vnitřní fleec ušijeme do tvaru,

poté sešijeme vrchní šev medvídka ( nezapomeňte nechat kousek nesešitý na otočení )

Když jsem čapku dcerce vyzkoušela zjistila jsem že se vzadu krčí, takže jsem udělala ještě záševek do tvaru na vrchní straně zašijeme otvor po otočení a v rozích ušijeme ouška.

Nakonec jsem na ouška přivázala bavlněnou šňůrku.

 
Comments