Jak vyrobit střih na šaty - ZDARMA

přidáno: 22. 2. 2013 4:06, autor: Šikulíci Jitka Dobrovolná   [ aktualizováno 2. 6. 2018 21:32 ]
střih na šaty
    Paní Pavlína Nováková nám dala svolení s publikováním jejího návodu na výrobu střihu na šatičky podle starého trička, který je na www.mimibazar.cz

     Donedávna jsem šila jen polštářky, kapsáře a drobnosti do bytu, ale dcera povyrostla a já jsem jí chtěla udělat šatičky. Časopisy na šití pro děti jsou drahé a navíc jsou tam věci většinou složitější, tak jsem začala šít podle starých věcí... Jsem laik, takže pro profesionální švadlenky to bude možná vtipné :-) ale budu ráda, když se případně zapojí a poradí. Podotýkám, že pravděpodobně na něco zapomenu (připomínky vítány) a že mi to bude asi trvat déle, takže buďte trpělivé.   

    Na fotkách níže můžete vidět, že střih se dá přizpůsobit a fantazii se meze nekladou :-)

    Potřebujete jen staré tričko, tužku, střihový papír, látky (nejlépe plátýnka - já většinou používám zahraniční látky, jsou jemnější a splývavější), šicí potřeby, stroj a velkou chuť do práce :-)  
    Rozložím si střihový papír a položím si na něj staré tričko přeložené napůl předním dílem navrch, pěkně si ho srovnejte, ať se vám obě poloviny překrývají Triko obkreslím, sundám a dokreslím si ještě průramek a průkrčník předního dílu. Podotýkám, že až budete stříhat nesmíte zapomenout na švové přídavky, ale u průkrčníku (jestli ho budete dělat podle mě) nepřidávejte! U průramků si přidejte cca 0,5 (podle založení šikmého proužku) a jestli ho chcete dělat jako průkrčník, tak také nepřidávejte. 

    Délku pochopitelně upravíme podle potřeby (no prostě pokud je to tričko moc krátké tak si střih prodloužíme )

Střih na šaty do A

střih pro děti
konstrukce střihu
    
jak udělat střih
Střih na šaty s živůtkem