Čepice ušanka - postup

přidáno: 8. 10. 2012 7:32, autor: Šikulíci Jitka Dobrovolná   [ aktualizováno 26. 8. 2016 22:12 ]
čepice pro děti

    
 Čepice ušanka je zhotovena ze 7 dílů. V přední části je kšilt a v zadní části je čepička zakončena obrubovacím švem s gumičkou.

    Střih na tuto čepičku je včetně poznámek pro jeho přizpůsobení na konkrétní hlavičku dítěte. Střih můžete objednat ZDE

    Postup výroby je k dispozici ZDE.

    Ideálním materiálem pro tuto čepičku je fleece.


Postup

šijeme   ušanka    kšilt

    Vezmeme přední díly, položíme lícem k sobě a prošijeme,  zadní díly , položíme lícem k sobě a prošijeme. 

    Kšilt také složíme lícem k sobě a prošijeme, převrátíme lícní stranou nahoru. Složte sešité rozložený přední díl na kšilt  podle obrázku lícní stranou k sobě a sešijeme.
střihy pro děti
dětské střihy


    Kšilt položíme lícem k líci předního dílu a našijeme.čepička
foto návod
střihy
   A) Přehněte spodní okraj sešitého rozložený zadní díl do rubu, vložte do něj gumičku (hodně pružnou, aby netlačila, navolnění nechám na Vás, podle typu gumičky a obvodu hlavičky Vašeho dítěte a pošijeme 3 cikcakem. 
    nebo B) Přehněte spodní okraj sešitého rozložený zadní díl do rubu, sešijeme tak, aby se dala navléct gumička, vložte do vytvořeného tunýlku gumičku a v koncích pošijeme cikcakem.    Pro lepší práci doporučuji na kratší díl uší přišít šňůrku, v našem případě copánek z fleece, nebo ušitou dutinku z fleece, která nám bude tvořit šňůru na zavazování pod krkem. 

postup šití
obrázkový postup
    
Složte zadní díl  a dlouhý díl na uši lícní stranou k sobě, líc dílu na uši na rub zadního dílu a líc dlouhého dílu na uši, podle obrázku, lícní stranou k sobě, a začněte šít.
    Mezi dlouhý díl na uši a krátký vložte do středu šňůrku, nebo ušitou dutinku z fleece (pokud jste je  nenašili ještě před šitím). A pokračujeme v šití.  Připravte si přední díl i s přišitým kšiltem.   


    Připravte si přední díl i s přišitým kšiltem
Odklopte zadní díl, aby jste jej nepřišili. A vložte přední díl mezi dlouhý ušní díl a krátký ušní díl lícní stranou na líc předního dílu a líc dílu na rubovou stranu předního dílu. A pokračujeme v šití.
Složte přední část a dlouhý ušní díl lícní stranou k sobě, líc krátkého ušního dílu na rub přední části a líc dlouhého ušního dílu, podle obrázku, lícní stranou k sobě, a začněte šít. Mezi dlouhý díl na uši a krátký vložte do středu šňůrku, nebo ušitou dutinku z fleece (pokud jste je  nenašili ještě před šitím). A pokračujeme v šití. 


Comments